Beauty-Art Warszawa Sabina Szwajca
Kierunek nauczania
wizaż, charakteryzacja, fryzjerstwo
Miasto
Województwo
Adres
ul. Zgoda 13/210, Warszawa
Telefon
(22) 416-62-92 lub 502-566-126
Opis

Beauty-Art Warszawa to szkoła fryzjerstwa, wizażu i charakteryzacji z ponad 30-letnim doświadczeniem. Została założona pierwotnie przez Beatę Małachowską, a od marca 2023 roku prowadzona jest przez Sabinę Szwajcę – specjalistkę w wizażu z wieloletnim doświadczeniem i regularnie współpracującą z gwiazdami, takimi jak Beata Kozidrak. Pod nowym dowództwem szkoła rozwija się i podąża za obecnie panującymi trendami, aby przygotować swoich kursantów do branży, jaką jest ona dzisiaj, zachowując jednocześnie ludzkie podejście.

Beauty-Art Warszawa oferuje różne kursy, od podstawowych po zaawansowane, z zakresu wizażu, fryzjerstwa i charakteryzacji. Prowadzący zajęcia to doświadczeni specjaliści, którzy zdobyli uznanie w branży i tak jak większość absolwentów szkoły – z powodzeniem pracują zarówno w Polsce, jak i za granicą.

KamArti Policealna Szkoła Rzemiosł Artystycznych
Kierunek nauczania
wizaż, charakteryzacja, stylizacja, perukarstwo, inne
Miasto
Województwo
Adres
Orla 6B, Warszawa
Telefon
603219209
Opis

KamArti jest policealną szkołą plastyczną, utworzoną przez aktora, reżysera, dyrektora Teatru Kamienica w Warszawie – Emiliana Kamińskiego.

To jedyna taka szkoła w Polsce, działająca przy warszawskim Teatrze Kamienica. Uczy w 3 specjalizacjach:

1. „Realizacje intermedialne”, a program nauki jest ukierunkowany na rozwój umiejętności w zakresie realizacji dźwięku, światła i multimediów.

2. Stylizacja kostiumu i kreacja wizerunku (kreacja wizerunku, stylizacja, wizaż, charakteryzacja, projektowanie kostiumu).

3. Techniki scenograficzne (dekoratorstwo i modelatorstwo).
[kad_youtube url="https://www.youtube.com/watch?v=LpW4Q59ZXo0" ]
 

KamArti przygotowuje do zawodu związanego z techniczną obsługą przedstawień teatralnych, koncertów i wydarzeń artystycznych. Nauka trwa 2 lata (4 semestry) i kończy się egzaminem zawodowym.

Szkoła kładzie nacisk na zajęcia praktyczne, prowadzone przez doświadczonych specjalistów z branży. Wśród nauczycieli są eksperci, mający na swoim koncie największe realizacje sceniczne, zarówno w kraju, jak i za granicą.

KamArti Szkoła Rzemiosł Artystycznych, Niepubliczna Policealna Szkoła Plastyczna, wpisana jest do ewidencji niepublicznych szkół artystycznych, prowadzonej przez Centrum Edukacji Artystycznej przy Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Po ukończeniu dwuletniej szkoły i zdaniu egzaminu otrzymujesz tytuł zawodowy: plastyk, specjalizacja w zależności od wybranego kierunku: Realizacje intermedialne; Stylizacja kostiumu i kreacja wizerunku; Modelatorstwo i dekoratorstwo.

Zajęcia realizowane są przede wszystkim w przestrzeniach Teatru Kamienica.

[gallery link="file" ids="1835,1829,1828,1834,1833,1827,1832,1826,1825,1831,1830"]

Miasto
Województwo
Niepubliczna Policealna Szkoła Plastyczna Charakteryzacji i Stylizacji INART
Kierunek nauczania
wizaż, charakteryzacja
Miasto
Województwo
Adres
mazowiecka 6/8, Warszawa
Telefon
501280954
Opis

Szkoła Wizażu i Charakteryzacji INART rozpoczęła działalność w roku 2001.
Nadzór pedagogiczny nad szkołą sprawuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Wpisana jest do rejestru niepublicznych placówek artystycznych.
Kształcimy w dwóch kierunkach: Charakteryzacja i Wizaż (2 lata) , Wizaż (1 rok w formie kursu).
Zajęcia odbywają się w systemie dziennym (3 razy w tygodniu) i zaocznym (co druga sobota i niedziela).
Podstawową formą nauczania są zajęcia w formie praktycznej i teoretycznej z zakresu charakteryzacji, stylizacji ubioru, makijażu i stylizacji fryzur.

Absolwenci naszej szkoły mogą ubiegać się o pracę w zespołach realizacji filmów, przy sesjach zdjęciowych, pokazach mody, telewizji czy też firmach kosmetycznych.
Podczas zajęć szkoła zapewnia kosmetyki i akcesoria dla naszych studentów.
Po ukończeniu szkoły chcemy, aby studenci posiadali dobre wspomnienia z naszych zajęć, dlatego tworzymy dokumentacje fotograficzną (filmy i zdjęcia obrazujące osiągnięcia naszych studentów podczas roku szkolnego) i każdy uczeń dostaje do nich dostęp w formie elektronicznej.
Pracujemy na profesjonalnych kosmetykach, używanych przez profesjonalistów na całym świecie.