Beauty-Art Warszawa
Kierunek nauczania
wizaż, charakteryzacja, stylizacja, fryzjerstwo
Miasto
Województwo
Adres
ul. Zgoda 13/210, Warszawa
Telefon
(22) 416-62-92 lub 502-566-126
Opis

Założycielem i dyrektorem szkoły jest mgr Beata Małachowska, która swoją wiedzę w zakresie kosmetyki, wizażu i stylizacji zdobywała we Francji i Niemczech.
Ukończyła renomowane szkoły zagraniczne w Paryżu, Hamburgu i Dusseldorfie. Przez lata pracowała jako wizażystka dla marki CHRISTIAN DIOR i CHANEL, gdzie tworzyła wizerunek firmy malując na pokazach trendów makijażu oraz dla największych czasopism kolorowych.

Beata Małachowska jako pierwsza osoba w Polsce (1990 rok) zawodowo zajęła się analizą kolorystyczną, której główne założenia opisała w ówczesnej prasie fachowej (Uroda, Salon i Elegancja, Zwierciadło). Zajęła się także organizowaniem kursów w zakresie wizażu i stylizacji w wielu szkołach kosmetycznych w Polsce, prowadząc jednocześnie seminaria dla firm dotyczące kreowania wizerunku w biznesie.

Obecnie, oprócz nadzoru dydaktycznego nad szkołą, tworzy makijaże dla firmy MAKE-UP STUDIO, która zaopatruje wizażystów i stylistów w profesjonalne kosmetyki do makijażu.

Szkoła „BEAUTY-ART” istnieje na rynku Polskim już 30 lat. Jest pierwszą placówką powstałą w Polsce kształcącą wizażystów i stylistów wizerunku.
Szkoła cieszy się ogromnym powodzeniem wśród miłośników sztuki makijażu.

Dzięki rozległym kontaktom szkoły uczennice już w trakcie nauki uczestniczą w sesjach zdjęciowych i pokazach makijażu w prestiżowych perfumeriach zdobywając niezbędne w tej branży doświadczenie i kontakty.

Od wielu lat owocnie rozwija się współpraca placówki z czasopismami z modą, z agencjami modelek, gdzie „Beauty-Art” tworzy kompleksową obsługę w zakresie makijażu i stylizacji. Uczniowie szkoły uczestniczą w pracach przy sesjach zdjęciowych, animacjach firm kosmetycznych, wyborach Miss Polonia, Miss Uniwersum, konkursie THE LOOK OF THE YEAR oraz licznych pokazach mody.
Zajęcia i warsztaty prowadzone są przez współpracujących ze szkołą wybitnych makijażystów, stylistów, charakteryzatorów teatralnych, telewizyjnych, filmowych, fotografików i projektantów mody. Absolwenci szkoły pracują dla renomowanych firm kosmetycznych, telewizji, czasopism kobiecych, świata mody i reklamy oraz na potrzeby show-biznesu w kraju i za granicą.

KamArti Policealna Szkoła Rzemiosł Artystycznych
Kierunek nauczania
wizaż, charakteryzacja, stylizacja, perukarstwo, inne
Miasto
Województwo
Adres
Orla 6B, Warszawa
Telefon
603219209
Opis

KamArti jest policealną szkołą plastyczną, utworzoną przez aktora, reżysera, dyrektora Teatru Kamienica w Warszawie – Emiliana Kamińskiego.

To jedyna taka szkoła w Polsce, działająca przy warszawskim Teatrze Kamienica. Uczy w 3 specjalizacjach:

1. „Realizacje intermedialne”, a program nauki jest ukierunkowany na rozwój umiejętności w zakresie realizacji dźwięku, światła i multimediów.

2. Stylizacja kostiumu i kreacja wizerunku (kreacja wizerunku, stylizacja, wizaż, charakteryzacja, projektowanie kostiumu).

3. Techniki scenograficzne (dekoratorstwo i modelatorstwo).
[kad_youtube url="https://www.youtube.com/watch?v=LpW4Q59ZXo0" ]
 

KamArti przygotowuje do zawodu związanego z techniczną obsługą przedstawień teatralnych, koncertów i wydarzeń artystycznych. Nauka trwa 2 lata (4 semestry) i kończy się egzaminem zawodowym.

Szkoła kładzie nacisk na zajęcia praktyczne, prowadzone przez doświadczonych specjalistów z branży. Wśród nauczycieli są eksperci, mający na swoim koncie największe realizacje sceniczne, zarówno w kraju, jak i za granicą.

KamArti Szkoła Rzemiosł Artystycznych, Niepubliczna Policealna Szkoła Plastyczna, wpisana jest do ewidencji niepublicznych szkół artystycznych, prowadzonej przez Centrum Edukacji Artystycznej przy Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Po ukończeniu dwuletniej szkoły i zdaniu egzaminu otrzymujesz tytuł zawodowy: plastyk, specjalizacja w zależności od wybranego kierunku: Realizacje intermedialne; Stylizacja kostiumu i kreacja wizerunku; Modelatorstwo i dekoratorstwo.

Zajęcia realizowane są przede wszystkim w przestrzeniach Teatru Kamienica.

[gallery link="file" ids="1835,1829,1828,1834,1833,1827,1832,1826,1825,1831,1830"]

Miasto
Województwo
Niepubliczna Policealna Szkoła Plastyczna Charakteryzacji i Stylizacji INART
Kierunek nauczania
wizaż, charakteryzacja
Miasto
Województwo
Adres
mazowiecka 6/8, Warszawa
Telefon
501280954
Opis

Szkoła Wizażu i Charakteryzacji INART rozpoczęła działalność w roku 2001.
Nadzór pedagogiczny nad szkołą sprawuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Wpisana jest do rejestru niepublicznych placówek artystycznych.
Kształcimy w dwóch kierunkach: Charakteryzacja i Wizaż (2 lata) , Wizaż (1 rok w formie kursu).
Zajęcia odbywają się w systemie dziennym (3 razy w tygodniu) i zaocznym (co druga sobota i niedziela).
Podstawową formą nauczania są zajęcia w formie praktycznej i teoretycznej z zakresu charakteryzacji, stylizacji ubioru, makijażu i stylizacji fryzur.

Absolwenci naszej szkoły mogą ubiegać się o pracę w zespołach realizacji filmów, przy sesjach zdjęciowych, pokazach mody, telewizji czy też firmach kosmetycznych.
Podczas zajęć szkoła zapewnia kosmetyki i akcesoria dla naszych studentów.
Po ukończeniu szkoły chcemy, aby studenci posiadali dobre wspomnienia z naszych zajęć, dlatego tworzymy dokumentacje fotograficzną (filmy i zdjęcia obrazujące osiągnięcia naszych studentów podczas roku szkolnego) i każdy uczeń dostaje do nich dostęp w formie elektronicznej.
Pracujemy na profesjonalnych kosmetykach, używanych przez profesjonalistów na całym świecie.