Beauty-Art Poznań
Kierunek nauczania
wizaż, charakteryzacja, stylizacja, fryzjerstwo
Miasto
Województwo
Adres
ul. Czarnieckiego 4C – wejście od ul. Roboczej 11, Poznań
Telefon
507-943-779 lub (61) 221-23-34
Opis

Założycielem i dyrektorem szkoły jest mgr Beata Małachowska, która swoją wiedzę w zakresie kosmetyki, wizażu i stylizacji zdobywała we Francji i Niemczech.
Ukończyła renomowane szkoły zagraniczne w Paryżu, Hamburgu i Dusseldorfie. Przez lata pracowała jako wizażystka dla marki CHRISTIAN DIOR i CHANEL, gdzie tworzyła wizerunek firmy malując na pokazach trendów makijażu oraz dla największych czasopism kolorowych.

Beata Małachowska jako pierwsza osoba w Polsce (1990 rok) zawodowo zajęła się analizą kolorystyczną, której główne założenia opisała w ówczesnej prasie fachowej (Uroda, Salon i Elegancja, Zwierciadło). Zajęła się także organizowaniem kursów w zakresie wizażu i stylizacji w wielu szkołach kosmetycznych w Polsce, prowadząc jednocześnie seminaria dla firm dotyczące kreowania wizerunku w biznesie.

Obecnie, oprócz nadzoru dydaktycznego nad szkołą, tworzy makijaże dla firmy MAKE-UP STUDIO i IUNO Cosmetics, które zaopatrują wizażystów i stylistów w profesjonalne kosmetyki do makijażu.

Szkoła „BEAUTY-ART” istnieje na rynku Polskim już 25 lata. Jest pierwszą placówką powstałą w Polsce kształcącą wizażystów i stylistów wizerunku.
Szkoła cieszy się ogromnym powodzeniem wśród miłośników sztuki makijażu.

Dzięki rozległym kontaktom szkoły uczennice już w trakcie nauki uczestniczą w sesjach zdjęciowych i pokazach makijażu w prestiżowych perfumeriach zdobywając niezbędne w tej branży doświadczenie i kontakty.

Od wielu lat owocnie rozwija się współpraca placówki z czasopismami z modą, z agencjami modelek, gdzie „Beauty-Art” tworzy kompleksową obsługę w zakresie makijażu i stylizacji. Uczniowie szkoły uczestniczą w pracach przy sesjach zdjęciowych, animacjach firm kosmetycznych, wyborach Miss Polonia, Miss Uniwersum, konkursie THE LOOK OF THE YEAR oraz licznych pokazach mody.
Zajęcia i warsztaty prowadzone są przez współpracujących ze szkołą wybitnych makijażystów, stylistów, charakteryzatorów teatralnych, telewizyjnych, filmowych, fotografików i projektantów mody. Absolwenci szkoły pracują dla renomowanych firm kosmetycznych, telewizji, czasopism kobiecych, świata mody i reklamy oraz na potrzeby show-biznesu w kraju i za granicą.

Międzynarodowa Szkoła Charakteryzacji Nova Maska Ewy Niedźwiedź
Kierunek nauczania
wizaż, charakteryzacja, stylizacja, perukarstwo
Miasto
Województwo
Adres
ul. Kazimierza Kantaka 2-4, Poznań
Telefon
531310007
Opis

NOVA MASKA to miejsce, gdzie można doświadczyć symbiozy dwóch artystycznych światów – Teatru i Filmu. Wykładowcy szkoły to ludzie z pasją i wieloletnim doświadczeniem. Dzielą się nie tylko mistrzowską techniką i tajnikami pracy zawodowej, ale również obszerną wiedzą o swej profesji. NOVA MASKA w kreatywny sposób łączy zagadnienia dotyczące charakteryzacji teatralnej, filmowej, protetyki, fryzur stylowych i perukarstwa, a także makijażu i stylizacji.
[kad_youtube url="https://www.youtube.com/watch?v=55yEvtEmMm0" ]
 

Założycielką szkoły NOVA MASKA jest Ewa Niedźwiedź – Charakteryzator, Perukarz, Stylista, Pedagog. Doświadczenie zawodowe zdobywała w teatrach operowych w Polsce i zagranicą. Podczas kierowania pracownią charakteryzatorską Teatru Wielkiego w Poznaniu współtworzyła Szkołę Makijażu, Perukarstwa i Charakteryzacji „MASKA”. Dodatkowo otworzyła własną charakteryzatornię i wypożyczalnię niebanalnych kostiumów – Atelier Kulisy. Korzystając z kilkunastoletniego doświadczenia wykładowcy i mając na uwadze rosnące zapotrzebowanie na profesjonalne i wszechstronne kształcenie w zawodzie Charakteryzatora, Ewa Niedźwiedź podjęła decyzję o realizacji nowego projektu, opartego na autorskim programie.

Tak powstała NOVA odsłona MASKI, w której kładziemy nacisk na zajęcia praktyczne, niezbędną teorię przekazując w formie pokazu lub już w trakcie ćwiczeń. Nasze uczennice i uczniowie otrzymują również obszerne, autorskie skrypty, które pozwalają na uporządkowanie i ugruntowanie wiedzy.

Kierunki:

Charakteryzacja Teatralno-Filmowa (zaocznie i dziennie)
a w nim takie przedmioty jak: Charakteryzacja Teatralna, Charakteryzacja Filmowa, Fryzury Stylowe, Perukarstwo, Tatuaż orientalny;

Makijaż & Stylizacja przez Lata
Na którym można opanować makijaż i fryzurę lat 20/30, 50, 60/70, 80, a także tajniki makijażu współczesnego od lat 2000, przez trendy ślubne do technik kreatywnych.

Protetyka & Efekty Specjalne
Intensywne zajęcia z rzeźby, odlewów, kształtowania ran i deformacji, a wreszcie wykonanie i aplikacja maski [techniką sylikonu].

Szkoła oferuje też indywidualne kursy Perukarstwa i Fryzur Stylowych

Umożliwiamy kształcenie na dwóch, a nawet trzech kierunkach jednocześnie, a osoby które zdecydują się na taki tryb, mogą liczyć korzystniejsze warunki finansowe.