Miasto
Województwo
Śląska Wyższa Szkoła Medyczna w Katowicach
Kierunek nauczania
wizaż, charakteryzacja, kosmetologia
Miasto
Województwo
Adres
Mickiewicza 29, Katowice
Telefon
798766471
Opis

Śląska Wyższa Szkoła Medyczna w Katowicach jest jedną z pierwszych niepublicznych specjalistycznych medycznych szkół wyższych w Polsce posiadającą uprawnienia szkoły publicznej.

Uczelnia powstała w 2008 roku i od tego czasu stale poszerza ofertę edukacyjną studiów medycznych na poziomie licencjackim, magisterskim i podyplomowym oraz prowadzi liczne szkolenia i kursy.

Misją Uczelni jest prowadzenie nowoczesnej praktycznej edukacji medycznej na kierunkach odpowiadających aktualnym trendom polskiego i europejskiego rynku pracy.

Dydaktyka prowadzona w SWSM nastawiona jest przede wszystkim na kształcenie praktycznych umiejętności zawodowych, dlatego zajęcia praktyczne odbywają się w profesjonalnie wyposażonych, nowoczesnych pracowniach i laboratoriach.
[kad_youtube url="https://www.youtube.com/watch?v=RJau13mfZiw&t=251s" ]
 

Programy nauczania tworzone zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, opiniowane są przez pracodawców potrafiących najlepiej określić, jakie kwalifikacje powinien posiadać absolwent.

Dużą rolę w tworzeniu prawa wewnętrznego Uczelni odgrywają Studenci zasiadający w Radzie Programowej, Radzie Bibliotecznej, Senacie, Komisji Stypendialnej i innych.

Wykwalifikowana kadra naukowo-dydaktyczna to obok wysoko cenionych pracowników naukowych, nauczyciele praktycy posiadający duże doświadczenie zawodowe w nauczanych kierunkach.

Śląska Wyższa Szkoła Medyczna w Katowicach posiadając uprawnienia szkoły publicznej, podlega polskiemu ustawodawstwu, rozporządzeniom i kontroli Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Uczelnia uzyskała dotychczas pozytywne oceny Państwowej Komisji Akredytacyjnej w zakresie kształcenia na kierunkach Kosmetologia I stopień (zobacz skan opinii PKA), Dietetyka I stopień (zobacz skan opinii PKA), Kosmetologia II stopień (zobacz skan opinii PKA).

W 2015 roku uczelnia otrzymała zgodę na prowadzenia studiów I stopnia na kierunku Gastronomia (zobacz skan decyzji).

[gallery ids="1850,1849,1848,1847,1846,1845,1844"]