Beauty-Art Kraków
Kierunek nauczania
wizaż, charakteryzacja, stylizacja, fryzjerstwo
Miasto
Województwo
Adres
ul. Westerplatte 3, 31-033 Kraków
Telefon
(12) 429-67-32 lub 798-599-871
Opis

Założycielem i dyrektorem szkoły jest mgr Beata Małachowska, która swoją wiedzę w zakresie kosmetyki, wizażu i stylizacji zdobywała we Francji i Niemczech.
Ukończyła renomowane szkoły zagraniczne w Paryżu, Hamburgu i Dusseldorfie. Przez lata pracowała jako wizażystka dla marki CHRISTIAN DIOR i CHANEL, gdzie tworzyła wizerunek firmy malując na pokazach trendów makijażu oraz dla największych czasopism kolorowych.

Beata Małachowska jako pierwsza osoba w Polsce (1990 rok) zawodowo zajęła się analizą kolorystyczną, której główne założenia opisała w ówczesnej prasie fachowej (Uroda, Salon i Elegancja, Zwierciadło). Zajęła się także organizowaniem kursów w zakresie wizażu i stylizacji w wielu szkołach kosmetycznych w Polsce, prowadząc jednocześnie seminaria dla firm dotyczące kreowania wizerunku w biznesie.

Obecnie, oprócz nadzoru dydaktycznego nad szkołą, tworzy makijaże dla firm MAKE-UP STUDIO i IUNO Cosmetics, które zaopatrują wizażystów i stylistów w profesjonalne kosmetyki do makijażu.

Szkoła „BEAUTY-ART” istnieje na rynku Polskim już 30 lat. Jest pierwszą placówką powstałą w Polsce kształcącą wizażystów i stylistów wizerunku.
Szkoła cieszy się ogromnym powodzeniem wśród miłośników sztuki makijażu.

Dzięki rozległym kontaktom szkoły uczennice już w trakcie nauki uczestniczą w sesjach zdjęciowych i pokazach makijażu w prestiżowych perfumeriach zdobywając niezbędne w tej branży doświadczenie i kontakty.

Od wielu lat owocnie rozwija się współpraca placówki z czasopismami z modą, z agencjami modelek, gdzie „Beauty-Art” tworzy kompleksową obsługę w zakresie makijażu i stylizacji. Uczniowie szkoły uczestniczą w pracach przy sesjach zdjęciowych, animacjach firm kosmetycznych, wyborach Miss Polonia, Miss Uniwersum, konkursie THE LOOK OF THE YEAR oraz licznych pokazach mody.
Zajęcia i warsztaty prowadzone są przez współpracujących ze szkołą wybitnych makijażystów, stylistów, charakteryzatorów teatralnych, telewizyjnych, filmowych, fotografików i projektantów mody. Absolwenci szkoły pracują dla renomowanych firm kosmetycznych, telewizji, czasopism kobiecych, świata mody i reklamy oraz na potrzeby show-biznesu w kraju i za granicą.

FAM Fx & Makeup School
Kierunek nauczania
wizaż, charakteryzacja
Miasto
Województwo
Adres
ul Wielicka 42, Kraków
Telefon
506 470 639
Opis

Fam Fx & Makeup School z nową siedzibą szkoły w Krakowie !
Kształcimy w zawodzie charakteryzatora i wizażysty. Oferujemy naukę w trybie zaocznym jak i dziennym na kierunku Charakteryzacja i Wiaż oraz Wizaż i Stylizacja.
[kad_youtube url="https://www.youtube.com/watch?v=oKpIUO8CYVo" ]
 

Kierunek Charakteryzacji i Wizażu ( 2 lata ) obejmuje między innymi przedmioty z makijażu, efektów specjalnych, fryzjerstwa, bodypaintingu i stylizacji.

Kierunek Wizażu ( 1 rok )obejmuje przedmioty makijażu, stylizacji oraz podstaw fryzjerstwa.

Jesteśmy szkołą charakteryzacji i wizażu stawiająca na praktykę!

Kładziemy nacisk na rozwój i podnoszenie kwalifikacji zawodowych naszych studentów dlatego cały czas nawiązujemy współpracę z nowymi instytucjami dzięki którym zapewniamy praktyki w prestiżowych i uznanych instytucjach na terenie całej Polski

Zachęcamy do śledzenia naszych aktualności na https://www.instagram.com/fammakeupschool/?hl=pl

Rekrutacja na rok szkolny 2020 / 2021 rozpoczęta ! Jeżeli jesteś zainteresowana skontaktuj się z nami krakow@fammakeup.com

 

[gallery ids="1509,1507,1508,1512,1510,1511,1506,1505,1504,1513"]

Gloker Niepubliczna Szkoła Policealna
Kierunek nauczania
wizaż, stylizacja, fryzjerstwo, kosmetologia
Miasto
Województwo
Adres
Basztowa 4/1, Kraków
Telefon
+48 509 986 445
Opis

Szkoła Gloker ma już 20 lat i jest jedną z najstarszych szkół działających w Krakowie. Zajęcia są prowadzone w naszych, świetnie wyposażonych pracowniach w centrum miasta. Naszym celem jest powszechna dostępność edukacji dlatego do wszystkich kierunków mamy dofinansowanie, a część z nich jest całkowicie bezpłatna, zapewniamy także wszystkie materiały do prowadzenia zajęć.
[kad_youtube url="https://www.youtube.com/watch?v=N5ie_Qhey5U" ]
 

Stawiamy na zajęcia praktyczne i mamy system praktyk zawodowych, wszystko po to, żeby każdy absolwent był gotowy do podjęcia pracy. Nauka rozpoczyna się dwa razy w roku - w lutym i we wrześniu, ale obowiązuje limit miejsc, dlatego zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji. Matura nie jest wymagana. Zapraszamy serdecznie.