Trendy makijażowe w 2021 roku

Idzie nowe! Idzie świeże!

Czy na pewno? Przecież w makijażu, tak jak w modzie wszystko już przecież było 😉 Ile nowego jest w tych nowościach i jaki wpływ na nadchodzące trendy ma pandemia?

To było do przewidzenia, że światowe zdarzenia będą oddziaływać na modę oraz makijaż. 

Część osób nadal nastawia się na home office pytanie więc, czy trendy w makijażu na 2021 rok sprostają tym oczekiwaniom?

Otóż TAK!

Trendy na 2021 rok można by określić w trzech słowach:

WYGODNIE, SZYBKO I EKOLOGICZNIE

Te trzy rzeczy będą przyświecać nam w nadchodzącym roku. prawdę mówiąc taki trend funkcjonuje już teraz, ale 2021 jest jego eksplozją.

Wygodny. Żegnamy sztywno narzucone ramy. Jednym z czynników inspirujących ten trend jest właśnie home office. Każdy chce w domu czuć się wygodnie, a jednocześnie patrząc w lustro wyglądać na zadbaną i promienną.

Szybko. Ten element nierozłącznie jest połączony z poprzednim. Żyjemy w czasach, kiedy wszystko musi odbywać się szybko.

Szybka kariera

Szybki sukces

Szybki przekaz w social mediach

Szybkie życie w dużym mieście…

Nie oceniam tego, stwierdzam tylko fakt, że tak jest. Codzienny makijaż również musi sprostać tym oczekiwaniom. Powinien być szybki i łatwy w wykonaniu. 

Ekologicznie. Uwielbiam zdrowe trendy, a ten na pewno do takich należy. Nasze przyzwyczajenie, że półki w drogeriach uginają się od kosmetyków z podobnymi emblematami pozwala szybko zapomnieć, że jeszcze choćby 2 lata temu trudno było znaleźć markę z kolorówką, która słynęła by z dobrej jakości oraz dbania o środowisko. Staje się to coraz bardziej powszechne, a korzystanie z tych kosmetyków jest bardzo na czasie.

A co tak konkretnie będzie królować w 2021?

Kolory

Latem będzie dużo pasteli, choć na kwiaty, sprawdzoną czerwień oraz srebro również znajdzie się miejsce. Zimą 2021 możemy spodziewać się eksplozji złotych detali. Panton, jak co roku wyznaczył, które kolory będą dominować i będą tymi najważniejszymi. Będzie to słoneczny żółty – kolor nadziei (przyda się chyba wszystkim) wraz z klasyczną szarością

Jak powstaje Pantone Color of the Year?

Proces wyboru Pantone Color of the Year wymaga przemyślanego rozważenia i analizy trendów. Aby co roku dokonywać wyboru, eksperci Pantone z Pantone Color Institute przeczesują świat w poszukiwaniu nowych wpływów kolorów. Może to obejmować przemysł rozrywkowy i filmy w produkcji, wędrowne kolekcje sztuki i nowych artystów, modę, wszystkie dziedziny projektowania, popularne cele podróży, a także nowe style życia, style gry i warunki społeczno-ekonomiczne. Wpływy mogą również wynikać z nowych technologii, materiałów, tekstur i efektów, które wpływają na kolor, odpowiednich platform mediów społecznościowych, a nawet nadchodzących wydarzeń sportowych, które przyciągają uwagę całego świata. (źródło: https://www.pantone.com/color-of-the-year-2021)

Dbaj o skórę zamiast ją zakrywać

NARESZCIE żegnamy ciężkie podkłady, a częściej doceniamy swoje naturalne piękno. Zamiast inwestować w krycie, zaczynamy inwestować w pielęgnację skóry, a jeśli będzie odpowiednio zadbana, nie ma sensu ją zakrywać. Naturalny glow skóry oczywiście jest bardzo mile widziany, jak również soczysty policzek podkreślony brzoskwiniowym różem, które niezmiennie kojarzy się młodością oraz świeżością.

Kolorowa kreska na oku + kreska a’la Twiggy

Może tym razem mniej klasycznie… Jeśli w klasycznym miejscu czyli tuż nad rzęsami to w innym kolorze niż czarny, a jeszcze lepiej to przenieść ją na zagięcie powieki. Tak! to jej nowe miejsce. Graficzna kreska bardzo mocno nawiązująca do popkultury lat ‘60.

Kolorowa kreska na oku + kreska a’la Twiggy

Może tym razem mniej klasycznie… Jeśli w klasycznym miejscu czyli tuż nad rzęsami to w innym kolorze niż czarny, a jeszcze lepiej to przenieść ją na zagięcie powieki. Tak! to jej nowe miejsce. Graficzna kreska bardzo mocno nawiązująca do popkultury lat ‘60.

Trwałe szminki

Jeszcze nigdy ich użycie nie miało takiego sensu, jak teraz. Żadna z nas nie chce mieć rozmazanej szminki po twarzy, gdy zdejmie maseczkę. W tym roku nie stawiamy na mocno wyrysowane usta, a raczej nakładamy szminkę wklepując delikatnie ją palcem pozostawiając granice delikatnie zamglone. 

Fioletowa powieka

Liliowy kolor rozpoczął swoją gigantyczną karierę już w roku 2020.  W tym roku przeniesie się na powieki i tam będzie królował. Postaw na makijaż oka w jednym kolorze i to właśnie tym.

Kolorowe rzęsy

Aby było jeszcze barwniej, eksperymentuj z kolorowymi tuszami do rzęs. One również będą w tym roku na fali 😉 Jeśli nie posiadasz kolorowego tuszu, możesz, spróbować pomalować rzęsy kolorowym eyelinerem lub farbą do ciała.

Kolejny trend na brwi

Brwi zmierzają ku swojej naturalności. Jeżeli jeszcze kurczowo trzymałaś się mocnych wymalowanych od początku do końca brwi to teraz jest najlepszy moment, aby się z nimi rozstać. Owszem, ich łuk powinien być dość mocno podkreślony, zarysowany. Jednak same włoski mogą być delikatnie potargane. Im naturalniej, tym lepiej.

Maseczki

Przez większą część miesięcy w tym roku, będziemy nosić maseczki tym samym makijaż będzie skupiał się na oczach. Maseczki przyczyniają się również do większej akceptacji swojej skóry i docenienia naturalnego piękna. Żegnamy ciężkie podkłady, witamy delikatne formuły.

A NA KONIEC NAJWAŻNIEJSZE! Trendy są po to, aby się nimi inspirować, a nie kopiować. Nie każdy trend pasuje do każdej urody. Wybierz dla siebie to co Ci pasuje najbardziej, to w czym czujesz się dobrze i dostosuj to do swojego stylu.

Odwiedź mnie na 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *